KRĀTIŅŠ - MĀJA MĀJĀ...

Suņu audzētāji „ar stāžu” vēl atceras tos laikus, kad vārds „krātiņš” tika saistīts tikai, un vienīgi ar zoodārzu vai izolatoru. Personīgajam sunim, pēc to laiku rekomendācijām, tika atvēlēta vietiņa mājā vai dzīvoklī „...sausā, siltā, labi vēdināmā mājas vai dzīvokļa stūrī , nost no durvīm un apkures iekārtām”.
Vārdos un uz papīra viss būtu pareizi un skaisti, bet katrs, kas izaudzinājis kaut vienu kucēnu, labi zina, cik tāla mēdz būt teorija no prakses, un cik ātri mazais samtainais brīnums spēj pārtapt īstā terminatorā, ja tas atstāts bez uzraudzības. Postījumi ir fantastiski! Labi, ja cieš tikai dzīvoklis, nevis arī pats mazais rakaris! Par nepatikšanām, kas uzglūn bez uzraudzības atstātam kucēnam, vēl reizi varat pārlasīt rakstā „Dzīvoklī daudz bīstamu vietu”. Tad kā lai izaudzina kucēnu, nosargājot gan viņu pašu, gan savus nervus, un arī saglabājot savu īpašumu?

Iesākumā atbildiet uz vienu jautājumu: kad jūsu bērns bija maziņš, vai jūs izmantojāt bērnu manēžu? Ja atbilde ir jā, tad visticamāk, ka ar manēžas iegādi jūsu dzīve tika manāmi atvieglota. Tieši tas pats notiek, iegādājoties krātiņu kucēnam...Paredzu apvainojumus nežēlībā pret mazu, kuslu dzīvībiņu, bažas par nenobriedušo kucēna psihi, utt. Bet, pirms izrunāt šādus vārdus, jaatceras to, ka suņu dzimtas pārstāvji savus mazuļus izaudzē alās – tas ir - ierobežotā telpā. Tāpēc suņa būtībai ir loti dabiski, ja tam ir nelielu izmēru personīgā telpa, viņš tur jūtās ērti un drošībā. Kucēnam gulēt istabas vidū ir tikpat pretdabiski, kā mums nakšņot sporta zālē – vietas daudz, bet neērti , nav omulīgi...

Savlaicīgi pieradinot kucēnu pie krātiņa, jūs atrisināsiet daudzas problēmas, atkritīs bažas par mājās atstāto kucēnu, izvairīsieties no daudzām nepatikšanām un stresiem gan pats, gan pasargāsiet no tiem savu suni tagad un arī nākotnē. Jā, jā! Arī nākotnē! Jo, dodoties ceļojumā kopā ar savu suni, uz izstādi un daudzām citām vietām, jums jārūpējas par sava suņa komfortu un drošību. Uzstādot un aprīkojot savam sunim krātiņu, jūs tādā veidā sagādājat savam sunim māju ārpus savas mājas robežām.
Aprīkojot krātiņu mašīnā, jūs nodrošināsieties pret negadījumiem brauciena laikā, piepeši bremzējot, jūsu suns nesavainosies, kā arī pēkšņi neizlēks pa atvērto logu.
Ja, nedod dievs, jūsu mīlulis saslimst, un rodas nepieciešamība to uz laiku atstāt klīnikā, tad pierastais krātiņš mazinās stresu, tādējādi sekmēs ātrāku izveseļošanos.

Gadījumos, kad rodas nepieciešamība neilgi izolēt suni savā mājā( ciemiņi, kuriem ir alerģija vai bailes no suņiem; pārāk mazi bērni; utt...) krātiņš palīdzēs atrisināt arī šo problēmu.
Krātiņš palīdzēs kucēnam radināties pie kārtības, un pavisam maziņam – arī pie tīrības.
Iesākumā kucēnu ievieto krātiņā uz pavisam neilgu laiku, neaizmirstot ieklāt midziņu un atstāt rotaļlietas, tad ļoti pakāpeniski jāpaildzina ievietošanas laiks. Protams, ka nedrīkst ieslodzīt suni uz visu dienu! Krātiņa izmēru jāizvēlas tādu, lai suns tajā varētu brīvi apgulties, apgriezties un izstaipīties. Pēc tam, kad kucēnu izlaižat no krātiņa, ar to ir jāpaspēlējas un no sirds jāpakomunicē. Visam jānotiek līdzsvaroti, jebkurš civilizācijas brīnums prasa adekvātu pieeju! Nekādā gadījumā nedrīkst izmantot krātiņu kā soda līdzekli! Pretējā gadījumā suns uztvers krātiņu nevis kā savu māju – savu pili, bet gan kā cietumu.
Mūsdienās visdažādāko šķirņu suņu audzētāji visā pasaulē izmanto krātiņus, un šādu praksi atzīst par labu. Iesakām arī jums iegādāties māju mājā sava mīluļa, un arī savām ērtībām!

Atpakaļ