Buldogi un sports

Lai cik tas arī būtu neticami ,angļu buldogs ir brīnišķīgs suns ne tikai kā kompanjons un mīlulis, bet arī kā sportists.
Latvijā ir vairāki buldogi, kuri ir veiksmīgi nokārtojuši VDK un SAD dienestu eksāmenus ,kā arī piedalījušies Adžiliti un nakts pārbaudījumos .Piedevām šie suņi nav eksterjera brāķi , bet gan veiksmīgi izstāžu dalībnieki.
Lūk daži no viņiem :
- Allof King –VDK;SAD-I,LV,EST, eksterjera novērtējums „teicami”
- Judži Orlan Zlat –VDK-I,SAD II. eksterjera novērtējums „teicami”
- Frontier Album ’35-VDK-I,LV,EST,CH daudzkārtējs kluba uzvarētājs.
- Miland Rendi Frantik-VDK-I,eksterjera novērtējums „teicami”,2xCAC.
Īpaši gribētos atzīmēt vairākkārtējo Adžiliti sacensību uzvarētāju Nix Mirej Oikoļ („teicami”,LJU).

Atgādināšu kas tas tāds Adžiliti ir. Tās ir šķēršļu pārvarēšanas sacensības 100-200 metru garumā atšķiras pēc grūtības pakāpēm. Trases veikšanas laikā dresētājs skrien blakus savam sunim un vada to ar balsi. Uzvaru iegūst tas pāris, kurš trasi veic ātrāk par visiem un saņem vismazāk soda punktu. Šajās sacensībās nav šķirņu ierobežojuma, ir tikai auguma klasifikācija - „standarts”, ”midi”, ”mini” kā arī klase, kurā sacensības notiek. Adžiliti sacensību dalībnieki sacenšas ne tikai ātrumā vien, bet arī izturībā, gudrībā un veiklībā. Angļu buldogi ļoti labi der šim nolūkam, jo, lai arī ko, bet šo īpašību viņam netrūkst.
Kad Džeta (Nix Mirej Oikoļ) pirmo reizi startēja Adžiliti sacensībās konkurenti-pretinieki atklāti ironizēja salīdzinot viņu ar sumo cīkstoni, kurš skrien vieglatlētikas distanci. Drīz viņu ironija nomainījās pret slikti slēptu skaudību, tā kā Džeta pierādīja savu konkurētspēju, kļūstot par līderi savā grupā. Viens no starptautiskajiem tiesnešiem, kurš tiesāja šīs sacīkstes, burtiski spiedza no sajūsmas, visu laiku atkārtojot: „Divdesmit gadus tiesāju Adžiliti, bet kaut ko tādu redzu pirmo reizi”. Nix Mirej Oikoļ foto var apskatīt mūsu mājas lapā. Viņa ir mana pirmā buldoga, to laiku slavenā Dick ze Zubrnicneho Gruntu CS un Violettas Nikas meita.
Nakts pārbaudījumos (tie ir kā baiļu istaba suņiem) buldogi ir arī parādījuši sevi no labākās puses ,apsteidzot klasiskās dresūru šķirnes.
Lūk daži no viņiem:
Nix Mirej Oikoļ,
Judžin Orlan Zlat,
Solomon Gold Diamond,
Jasmin Gold Diamond un daudzi citi .

Buldogi un sports. 1. daļa - Adžiliti.

Buldogi un sports. 2. daļa - Aktīvā atpūtā.

Buldogi un sports. 3. daļa - Ūdens, ūdens, visapkārt ūdens...

Atpakaļ