Degungala higiēna

Mitrs un vēss - tas ir pirmais, kas ienāk prātā jebkuram cilvēkam, izdzirdot vārdus „suņa degungals”. Tas ir saprotams, jo lielākajai daļai šķirņu deguns ir vēss un bagātīgi mitrināts ar caurspīdīgu sekrētu bez smaržas. Šis sekrēts ir vienmērīgi izkliedēts pa visu degungala virsmu, un tāpēc absolūti nemanāms. Tā ir žanra klasika, taču , kā saka, ir nianses. Angļu buldoga deguns, lai gan ir vēss, reti mēdz būt mitrs. Turklāt, pateicoties galvaskausa sejas daļas anatomiskajām īpatnībām, buldogs nevar nolaizīt degungalu, tādējādi mitrinot to un novācot atmirušās epitēlija daļiņas, kā to dara lielais vairums pārējo suņu. Šī iemesla dēļ angļu buldoga deguna āda ir krietni raupjāka un sausāka, tā bieži kļūst nelīdzena un pārklājas ar nelielu garozu degungala augšdaļā.

Lai minētā šķirnes īpatnība nesagādātu dzīvniekam neērtības, un saimniekam papildus uztraukumu, obligāto higiēnisko procedūru skaitā jāiekļauj arī deguna kopšana. Šī procedūra nav darbietilpīga un apgrūtinoša, vienkārši jāzin un jāievēro daži momenti.
Pārragojušā epitēlija slēņa atmiekšķēšanai no rīta nepieciešams kārtīgi samitrināt suņa degunu ar augu eļļu, kurai pievienoti daži pilieni „E” vitamīna

, (parasti pietiek ar tējkaroti šāda maisījuma, izlieta uz deguna)

un atstāt suni mierā līdz vakaram.

Ja deguns ir ļoti ielaists, šo procedūru var atkārtot vēlreiz vakarā, un deguna apstrādi atlikt līdz rītam. Kad augšējais slānis ir atmiekšķējies, tas viegli un bez piepūles tīrās ar plastmasas lāpstiņu vai vienkārši nagu.

Jau apstrādātu degungalu viegli ieziež ar „Veikanu” (sk. Sadaļu par BAP). Pēc šādas apstrādes deguns kļūst kārtīgs un līdzīgs zamšādai.

Šādu manipulāciju pietiekoši veikt reizi 1-1,5 nedēļā, kas, piekrītiet, nav diez ko apgrūtinoši.

Atpakaļ