Kucēna īpašniek, esi modrs! Dzīvoklis ir pilns ar draudošām briesmām!

Kā teicis visiem zināmais kapteinis Vrungels, „Ja esi paņēmis pasažieri – tad nu radi tam apstākļus!”. Kā tad radīt drošu dzīvi kucēnam jūsu dzīvoklī? Iesākumā būtu vienmēr jāatceras, ka kucēns – tas pats mazais bērns vien ir. Un vēl piedevām arī zinātkārs pētnieks, kas visu liek uz zoba! Tādēļ ar mazo pētnieku var notikt dažādas smaguma pakāpes nepatikšanas. Ņiprais kucēns, izliekot sakrājušos enerģiju, joņojot pa istabām, var uzgāzt sev virsū gludināmo dēli un karstu gludekli, aizķert neizolētus elektrības vadus, tādā veidā saņemdams elektrotraumu, ierāpties skapī, kur viņu var netīšām ieslēgt, apgāzt kādu trauku ar verdošu šķidrumu, saindēties ar sadzīves ķīmijas līdzekļiem, indīgajiem augiem, zālēm vai kosmētiku. Tamlīdzīgas briesmas draud praktiski uz katra soļa. Kurās tad vietās šīs briesmas ir apslēptas? Palūkojoties šajos zīmējumos, jūs sapratīsiet, kādas briesmas uzglūn jūsu kucēnam dzīvoklī vai mājā, un kā no tām izvairīties.

VIRTUVE
Pacentieties neatstāt kucēnu bez uzraudzības virtuvē, viņš var applaucēties vai apdedzināties.
Atkritumu spainis - neatstājiet to atvērtu vai slikti pievērtu. Atkritumos saviesušās baktērijas, kas ir kaitīgas ne tikai kucēna, bet arī saimnieku veselībai.
Logs – aizejot, labāk to aizvērt. Kucēns var pacensties, uzrāpties uz palodzes, zaudēt līdzsvaru vai neaprēķināt spēkus un izkrist pa logu.
Cepta (vārīta, grilēta utt.) vista vai trusis – nevajadzētu to atstāt uz virtuves galda vienatnē ar kucēnu, jo, nez kādā ceļā tā var tikt kucēna zobos, un tas nudien neies tam labumā. Nemaz nerunājot par to, ka jūs paliksiet bez vakariņām, īstenībā tas nebūtu ļaunākais. Apēstie stobrkauli var tik nopietni traumēt kucēna barības vadu, kuņģi un zarnas, ka sekas ir vairāk kā bēdīgas.
Konservu kārba – neatstājiet atvērtus konservus kucēnam sasniedzamās vietās. Laikam taču viņš nenoturēsies, to neizlaizījis, un var sagriezties ar asajām malām un vāku.
Asi naži – nokritis nazis to vien gaida, kad pieskries mazā kārīgā mutīte!

VIESISTABA
Elektrības vadi – gandrīz vienmēr kucēni tos mēģina uz zoba, un, ja tiks bojāta izolācija, mazais eksperimentators saņems strāvas triecienu.
Uguns – jūsu kamīna liesmas ļoti vilina četrkājaino ziķeri, un viņš riskē ar apdegumiem, piegājis pārāk tuvu kamīnam.
Statuetes, vāzītes u.c. – ja trauslais dizaina elements nav pārāk stabils un atrodas aizsniedzamā augstumā un tuvu pie virsmas malas, tad gandrīz noteikti var paredzēt, ka tas jo drīz atradīsies saplēsts uz grīdas. Gan priekšmetu žēl, gan kucēns var savainoties ar lauskām.
Adījumi un izšuvumi – neatstājiet bez uzraudzības savus rokdarbus. Kucēni dievina rotaļas ar kamoliņiem, sajūsmā par dzijas un auduma plucināšanu. Ļoti bīstami ir kuņģī nokļuvušie saplucinātie dzijas vai auduma gabaliņi, nemaz nerunājot par adatām.

GUĻAMISTABA
Zāles un kosmētika – spilgtie iepakojumi uz naktsskapīša rosina kucēna iztēli, un viņš var nolemt ar tiem paspēlēties, un viegli var saindēties.
Istabas augi – daudzu istabas augu lapas ir dzīvniekiem indīgas (kā piemērs - difenbahija). Iesaku indīgos augus novietot neaizsniedzamā augstumā, vai savam mājoklim iegādāties tikai labi zināmus, dzīvniekiem nekaitīgus augus.
Balkons – neatstājiet atvērtas balkona durvis, kucēns viegli var izkrist.

VANNAS ISTABA
Labāk vispār šajā telpā kucēnu nelaist.
Paklājs – vilnas vai neilona paklājam kucēni mīl apgrauzt malas, var aizrīties vai saindēties.
Fēns – neatstājiet fēnu rozetē, jo kucēns var pārkost vadu ar visām no tā izrietošajām sekām.
Veļas mazgājamā mašīna – veļasmašīnas durtiņas jātur ciet, jo kucēni mēdz aizmigt visnepiemērotākās vietās. Bail pat iedomāties, kas notiks, iedarbinot veļasmašīnu.

Atpakaļ