Opuss saprātam

Nevienam nerodās šaubas, ka iegādājoties kucēnu, katrs cilvēks grib, lai no tā izaugtu gudrs, vesels un skaists suns. Tāpēc nevajag nodarboties ar pašdarbību, un pārbaudīt uz sava suņa nesaprātīgus padomus un rekomendācijas, kuras esat „kaut kur un no kāda” dzirdējuši. Šinī gadījumā rezultāts būs tālu no gaidītā, un izaugušais suns - no ideāla. Lai rezultāts jūs apmierinātu, pēc kucēna iegādes nezaudējat kontaktu ar audzētāju(audzētavas īpašnieku),tā kā viņam kucēni ir kā paša bērni, pie tam rūpju bērni, tāpēc viņš nekad neieteiks ko nepārdomātu vai šaubīgu.
Jāiemācās nepievērst uzmanību tam, ko saka nejauši ļaudis(pat tad, ja tie liksies uzticības vērti), kā arī jāatceras, ka interneta forumos izvietotā informācija ne vienmēr ir pamatota un ticama.
Buldogi ir ļoti specifiska šķirne, par kuras īpatnībām objektīvi ne vienmēr var spriest pat tie, kuri pietiekoši ilgi un profesionāli nodarbojas ar citām šķirnēm. Tas viss pilnā mērā attiecas arī uz veterinārajiem speciālistiem, kuri dalās ne tikai tajos, kuri zin vai nezin buldogus, bet diemžēl arī tajos, kuri tiešām pārdzīvo par saviem pacientiem, un tajos, kurus interesē tikai un vienīgi suņu īpašnieka maka biezums.
Ir bijuši gadījumi, kad īpaši uzņēmīgi veterinārās jomas „speciālisti”piedāvā nepieredzējušiem saimniekiem likvidēt sunim kroku virs deguna, jo tā „iespējams turpmāk varbūt varētu radīt neērtības”; nomainīt(par vairākiem tūkstošiem EUR)kucēnam traheju, jo buldodziņš elpo nedaudz skaļāk par citiem tāda paša vecuma citu šķirņu kucēniem(starp citu- normāli buldogiem); veikt mugurkaulu koriģējošu operāciju, lai krusti būtu zemāki par pleciem(viena no šķirnes īpatnībām buldogiem –skausta līmenis ir nedaudz zemāks par krustiem); utt.,utt.,utt..
Kurš gan nav dzirdējis, ka parādījusies jauna superbarība unsupervitamīni, un ka vajag, precīzāk - obligāti nepieciešams, nomainīt ierasto racionu pret supermodernu un superveselīgu(un protams, arī superdārgu)? Un tas nekas, ka kucēns no tā kļūst sarkans,vājš un tam ir caureja, to taču vienmēr var pamatot ar šķirnes it kā īpatnību-iedzimtu noslieci uz imunitātes pazemināšanos, pateikt, ka nestrādā aknas vai netiek galā aizkuņģa dziederis. Toties ir ļoti ērti uzrakstīt ārstniecības kursu uz 10-20 lpp., kurā būs iekļauti visi iespējamie modernie un dārgie preperāti, superdārgās „ārstnieciskās” barības, kuras arī tiks nomainītas reizes 8 vai 10, un vitamīni, izstrādāti „tikai šai šķirnei” un atvesti „no ražotāja”! Tikai kucēns visdrīzāk tā arī turpinās kasīties un mocīties ar vēderu reizi caur reizi, bet īpašnieks – meklēt vainīgo. Tālāk šo tēmu var turpināt jebkurš audzētājs, kurš izaudzējis vairāk par 2 metieniem. Glupība sabiedrībā diemžēl ir neizskaužama.
Tāpēc nezaudējiet veselo saprātu, nemeklējiet problēmas tur, kur viņu nav, un ļaujiet kucēnu audzēšanas shēmas sastādīt īstiem profesionāļiem-šķirnes pazinējiem balstoties uz viņu pašu un viņu kolēģu lielo pieredzi, nevis pirmajam pretimnācējam no visziņu cilts, kuri labāk par visiem māk pārvaldīt valsti, audzināt bērnus un audzēt suņus.
Ņemiet vērā, ka lielajās audzētavās un klubos ir iespēja iegūt, apkopot un izvērtēt ziņas par daudziem metieniem, ievērot labāko audzētāju pieredzi un piedāvāt konkrētu palīdzību tieši jūsu mīluļa audzēšanā.
Audzētāji un īpašnieki, profesionāļi un iesācēji-darīsim katrs savu darbu katra atsevišķa kucēna, un visas šķirnes labā.
Neaizmirstiet, ka jūsu pieredzi izmanto tie, kuriem savas vēl nav. Strādājiet, lūdzu, tā, lai šī pieredze nenodarītu ļaunumu.

Atpakaļ