Ausu līmēšanas meistarklase

Ideālā variantā pieauguša angļu buldoga ausīm jābūt „rozītes”formā, bet kucēniem līdz 3 mēnešu vecumam tās var būt arī V-veida. Lai piešķirtu tām vajadzīgo formu, rekomendējam sekojošu, pārbaudītu ausu līmēšanas shēmu:
1) Apgriež spalvu ausu ārpusē (Tieši nogriež, nevis noskuj, lai nerastos kairinājums);

2) Nogriež leikoplastu ausu garumā (plāksteris rullītī uz kokvilnas pamatnes);
3) Plākstera līmējošo virsmu samērcē šķiltavu(tas ir stipri tīrāks, mazāk alerģisks) benzīnā, lai tas kļūtu vēl lipīgāks (benzīna ražotājfirmai nav nozīmes);
4) Pielīmē plāksteri ausij;

5) Pielīmētā plākstera ārpusi nosmērē ar līmi „Moments”;

6) Ļauj līmei apžūt 1-3 minūtes;
7) Pavelkot uz augšu ausi, savieno abas auss malas, un salokot vajadzīgajā vietā, izveido „rozīti”;

8) Cieši saspiežot ar pirkstiem, pietur ne mazāk, kā 10 minūtes.

Pirmo laiku pēc salīmēšanas nedrīkst ļaut kucēnam kratīt galvu, kasīt ausis, utt. Pie „jaunajām ausīm” kucēni pierod aptuveni 15-20 minūšu laikā, un tālāk situācija vairs neprasa kontroli.

Ausis, salīmētas, tur no nedēļas līdz mēnesim, laiku pa laikam pārbaudot ausu stāvokli un pielabo atlīmējušos plāksteri.
Ja pēc mēneša ausis tomēr nav ieguvušas vajadzīgo formu, tad vienu nedēļu ļauj tām atpūsties, un atkārtoti salīmē pēc šīs pašas shēmas, turot 3 nedēļas. Tālāk - vienas nedēļas pārtraukums, un atkal jāsalīmē uz 1 nedēļu. Ja arī pēc trešā mēģinājuma ausis nav ieguvušas vēlamo „rozītes” formu, tad tālākās darbības šajā jomā ir bezjēdzīgas. Tiesa gan, šādi gadījumi ir ļoti reti, un, ja līmēšanu sāk savlaicīgi, tad rezultāts būs, un tas būs ātrs, pareizs un stabils.

Atpakaļ